Rólunk
A digitális biztonság egyre fontosabb napjainkban, különösen a digitális térben dolgozók számára. Oldalunk célja, hogy segítsünk eligazodni ebben a bonyolult világban, és alapvető információkkal lássuk el az újságírókat, médiában dolgozókat. Mi magunk is médiamunkások vagyunk, három éve foglalkozunk digitális biztonsággal, ezidő alatt felhalmozódott gyakorlati tudásunkat szeretnénk átadni.
Kik vagyunk mi?
2021 májusában az Internews nevű amerikai médiatámogatási szervezet elindított egy programot, Journalist Security Fellowship néven. A program célja a digitális biztonsággal kapcsolatos tudás és tudatosság terjesztése a kelet-közép-európai régióban. 30 szakember vett részt a programban Magyarországról, Szlovákiából, Szlovéniából, Csehországból, Lengyelországból és Romániából. A program során széleskörű digitális biztonság oktatásban részesültünk, aminek hosszútávú célja az volt, hogy mi magunk is digitális biztonság trénerekké váljunk, és tudásunkat átadhassuk a saját országunkban. A célközönség kifejezetten az újságírók és médiában dolgozó emberek. Az elmúlt években rengeteg újféle támadásnak vannak kitéve a médiumoknál dolgozók, gondoljunk csak a Pegasus botrányra vagy a doxxingra. Mindez hátráltatja a híráramlást, a demokráciát, a független média érvényesülését és fenntarthatóságát. Ezen igyekszünk segíteni és jobbítani. Mi hárman, az oldal alapítói ennek a projektnek a keretében találkoztunk egymással. Az elmúlt években számos workshopot, tréninget és foglalkozást tartottunk újságíróknak, szerkesztőségi munkatársaknak, kommunikáció és médiatudomány szakos hallgatóknak. A következő szervezetekkel dolgoztunk együtt: Átlátszó, Mérce.hu, HVG, ELTE, EPER Rádió, Civil Rádió.
Az oldal létrejöttét az Internews támogatta.
Bárdos Kata Kincső, újságíró, szövegíró
Újságíróként dolgoztam a WMN.hu-nak, a 168 Órának, a Pesti Hírlapnak, illetve a Magyar Kultúra magazinnak. Jelenleg egy multinál vagyok szövegíró, és a szabadidőm jelentős részében digitális biztonsággal foglalkozom. Rendkívül fontosnak tartom a megfelelő edukációt, lelkesen próbálok mindenkit meggyőzni a megfelelő jelszókezelésről és a Signal chatapp használatáról.
Campbell Magor, a Mérce.hu webfejlesztője
2020 óta vagyok a Mérce webfejlesztője és digitális biztonságért felelős munkatársa. Mellette szabadúszóként weboldalakat készítek és digitális biztonság tanácsadóként is dolgozom.
Pete Luca, PR tanácsadó, adatújságíró
Három éven át dolgoztam adatújságíróként, jelenleg pedig PR tanácsadó vagyok. Szabadidőmben továbbra is szívesen foglalkozom adatvizualizációs projektekkel, és a szakmai tapasztalatok alapján kiemelten fontosnak tartom a megfelelő adatkezelést és az adatbiztonságot.
Ha hibát találtál az oldalon, írj egy levelet a [email protected] címre!